tel. 883 59 39 89 l mail: kontakt@najlepszerolety.pl l CZYNNE PN-PT 9-17

NajlepszeRolety.PL - rolety - żaluzje - moskitiery

TEL. 883 59 39 89 / UL. MONIUSZKI 54 - MYSŁOWICE

PDF 

jak zrobić pomiar?

ROLETY WEWNĘTRZNE

Roleta Mini Vegas - do złożenie zamówienia podajemy dwa wymiary - Szerokość Materiału oraz Wysokość Materiału (SM i WM)
SM - Szerokość Materiału: do zewnętrznej szerokości listwy przyszybowej (wg ilustracji SL) dodajemy 1cm (np. SL = 40 to SM = 41)
WM - Wysokość Materiału: za wysokość materiału przyjmujemy wysokość całego skrzydła okna

Roleta Standard -  w celu złożenia zamówienia podajemy podobnie jak w poprzednich przykładach tylko dwa wymiary - Szerokość Materiału oraz Wysokość Materiału (SM i WM). Jako, że Roleta Standard jest montowana prosto do ściany/sufitu to podajemy wymiary, które zakryją osłanianą wnękę okienną lub jej część - wg upodobań. Należy przy tym pamiętać, że całkowita szerokość rolety zostanie u góry powiększona o mechanizm (4,5cm).  Do zamówienia podajemy, więc dwie dane:
SM - Szerokość Materiału
WM - Wysokość Materiału
Roleta kasetowa przyszybowa - wymaga bardzo dużej precyzji pomiarów - roleta ta porusza się pomiędzy listwami przyszybowymi i jest ograniczona tylko płaskimi prowadnicami. Przystosowana jest tylko do okien z kanciastymi listwami przyszybowymi(!) (nie nadaje się do okien z zaokrąglonymi listwami - prowadnice przyklejane są do listew). W celu poprawnego wykonania rolety zamawiający powinien zrobić pomiar danych ściśle wg powyższego rysunku, dane jakie należy podać to:
SS - szerokość szyby
SK - szerokość załamania listwew
WL - wysokość całkowita wraz z listwami przyszybowymi
Roleta kasetowa premium -  roleta ta daje większe pole manewru, niż roleta besta, jednak pomiar również powinien zostać wykonany precyzyjnie. Kaseta rolety montowana jest na górnym profilu okna - kleimy ją wzdłuż górnej krawędzi skrzydła okna - daje nam to pewność utrzymania poziomu. Jako, że listwy przyszybowe często posiadają nierówności, prowadnice kleimy już do właściwego profilu okna. Szerokością materiału jest, więc wartość SL (prześwity światła zostają zakryte przez prowadnice). Przy składaniu zamówienia podajemy następujące dane:
SM - Szerokość Materiału - wg ilustracji jest to wartość SL
WP - Wysokość Prowadnic - wg rysunku jest to wartość WL (wysokość wraz z listwami przyszybowymi).
Jeśli chcemy prowadnice dłuższe podajemy tą wartość w polu uwagi - np. do końca okna.

ŻALUZJE POZIOME
Do złożenia zamówienia na żaluzje poziome w każdym przypadku podajemy te same dane - są to SC - szerokość całkowitą żaluzji oraz WC - wysokość całkowitą żaluzji. Aby więc zamówić odpowiednią żaluzję dokonujemy pomiaru obszaru, który ma ona zakryć. Jedynym elementem zmiennym są sposoby montażu, lecz dane do wykonania żaluzji zawsze podajemy w taki sam sposób.
Informacje dodatkowe: w zależności od szerokości paneli żaluzja po podciągnięciu zajmuje około 1,3cm na każde 10cm jej wysokości. Listwa górna i dolna zajmują po ok 5 cm.
ŻALUZJE PIONOWE - VERTICALE
Podobnie jak w przypadku żaluzji poziomych również w przypadku Verticali do złożenia zamówienia podajemy SC oraz WC, czyli całkowitą szerokość i  wysokość żaluzji. Jeśli chcemy żaluzję na wysokość 2m od sufitu to taką wartość podajemy za SC - jeśli ma mieć długość 2,2m  to taką wartość podajemy jako WC.
Wybieramy także sposób prowadzenia żaluzji (żadna opcja nie wymaga dopłaty). Górną szynę można obracać - nie jest, więc ważna strona prowadzona - jest ona zawarta w systemie zsuwania całej żaluzji (np. system T1 może być obrócony na lewą stronę).

MOSKITIERY
Pomiar pod moskitiery wykonujemy w sposób trochę inny jak w przypadku osłon. Dokonujemy go przy otwartym oknie i do zamówienia podajemy wymiary tzw. światła od wewnątrz budynku. Dodatkowo podajemy parametry okna wg poniższych rysunków.
SW oraz WW
GRUBOŚĆ RANTU
OKNO NIEZLICOWANE OKNO ZLICOWANE
(PŁASKI PROFIL)                            (PROFIL Z "WYPUSTKĄ")


Do zamówienia moskitiery podajemy, więc następujące dane:

SW - szerokość w świetle
WW - wysokość w świetłe
GR - grubość rantu
Określamy czy okno jest niezlicowane lub zlicowane